Z tego artykułu dowiesz się:
Jakie są statystyki wypadków komunikacyjnych w 2023 r.?
Według policyjnych statystyk dziennych, w 2023 roku na polskich drogach doszło do 20 340 wypadków, 22 944 osób zostało rannych, a 1669 osób poniosło śmierć. Najbezpieczniejszym miesiącem był luty - 1034 wypadków drogowych, natomiast najgorszym wrzesień z liczbą 2120 zdarzeń drogowych.
Najbezpieczniejsze dni na polskich drogach to 22 stycznia - 18 zdarzeń, 25 poszkodowanych, nikt nie zginął oraz 12 marca - 11 poszkodowanych. Najwięcej wypadków, aż 98 miało miejsce 14 sierpnia – 111 poszkodowanych oraz 8 osób straciło życie.
Statystyczna średnia dzienna w minionym roku wynosi 56 wypadków drogowych.
Porównując te dane do 2022 roku, to wzrost o 4,7% zdarzeń i 13% więcej poszkodowanych i zabitych.
Jaka polisa ochroni nasz budżet po wypadku?
Ubezpieczenie od utraty dochodu oraz NNW to zabezpieczenie najważniejszego kapitału na przyszłość – zdolności do zarobkowania. Kierujemy je zarówno do przedsiębiorców, jak i osób wykonujących wolne zawody, ponieważ umożliwia skuteczną ochronę płynności finansowej oraz bieżących zobowiązań w razie niespodziewanych sytuacji.
Polisa gwarantuje Ci:
W ramach tej polisy otrzymasz także:
Jak jeszcze może zabezpieczyć się użytkownik dróg?
Z kolei polisa Leadenhall Drivers Casco powstała z myślą o kierowcach, motocyklistach, rowerzystach oraz pieszych. Obejmuje ubezpieczenie następstw wypadków komunikacyjnych i zapewnia wsparcie materialne w przypadku, gdy utracisz zdolność do pracy, renty miesięcznej, będziesz w szpitalu lub będziesz dochodzić do zdrowia w domu. To również wsparcie dla bliskich w przypadku Twojej śmierci.
Ubezpieczenie pomoże w:
Pamiętaj, że możesz dostosować zakres ochrony, wybierając spośród dostępnych opcji oraz ustalając sumę ubezpieczenia zgodnie z zarobkami i stanem majątkowym. Umowę możesz szybko i wygodnie zawrzeć online.
Zapoznaj się z ofertą.
Ile wypłacają ubezpieczyciele za szkody osobowe?
Wg raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w trzech kwartałach 2023 roku ubezpieczyciele w Polsce wypłacili 33,1 mld złotych. Duża część tej kwoty dotyczy świadczeń osobowych, związanych z utratą zdrowia lub śmiercią poszkodowanych.
W tym kontekście warto przypomnieć, że świadczenia za szkody osobowe kumulują się – po jednym wypadku można otrzymać np. pieniądze w ramach OC komunikacyjnego sprawcy wypadku, własnej polisy na życie czy NNW, a także świadczenia z tytułu utraty dochodu czy w ramach drivers casco.