Zastanawiasz się, ile może kosztować błąd przy pracy w branży nowych technologii? Ubezpieczenie OC dla konsultantów IT chroni przed konsekwencjami finansowymi, które są skutkiem wykonywania obowiązków zawodowych. Dowiedz się, w jakich przypadkach zadziała i jakie koszty może pokryć ubezpieczyciel.
Z tego artykułu dowiesz się:
Nie wiesz, czy ta polisa jest odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź, kto może skorzystać z tego rodzaju ubezpieczenia.
OC konsultanta IT skierowane jest do:
Krótko mówiąc, do wszystkich specjalistów z branży nowych technologii.
Ważne!
Z ubezpieczenia mogą skorzystać specjaliści z branży, którzy pracują w oparciu o dowolną umowę cywilnoprawną. A także firmy IT z przychodami do 5 mln zł, które świadczą usługi dla klientów z terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Błędy popełnione w pracy mogą być dla Ciebie bardzo kosztowne. Na przykład wtedy, gdy Twój pracodawca lub klient poniosą spowodowane Twoim działaniem straty lub winny sposób nie wywiążesz się z umowy i narazisz się na zapłatę kary umownej. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zapewni Ci ochronę finansową (przejmie na siebie roszczenie od poszkodowanego pracodawcy lub klienta) i pokryje dodatkowe wydatki z tym związane (np. koszty ochrony prawnej).
Mówiąc najprościej, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to ochrona przed konsekwencjami finansowymi, gdy ubezpieczony (czyli Ty) wyrządzi szkodę osobom trzecim. Jak to działa w praktyce?
Ubezpieczenie OC może dotyczyć różnych obszarów - np. OC komunikacyjne użytkowania pojazdów mechanicznych, a OC w życiu prywatnym wykonywania codziennych czynności. Tak samo jest z OC dla specjalisty IT, które jest związane z Twoją działalnością zarobkową w branży informatycznej.
Błąd przy oprogramowaniu? Złamany obowiązek zachowania tajemnicy lub prawo własności intelektualnej? A może Twoje działanie sprawiło, że klient jest narażony na oszczerstwa i zniesławienie? Nie musisz się martwić zapłatą zadośćuczynienia z własnej kieszeni, bo dzięki OC zawodowemu ubezpieczyciel pokryje te koszty za Ciebie.
W Leadenhall Insurance zakres ochrony zależy do wybranych przez Ciebie sekcji.Masz następujące możliwości:
Sekcja I – ubezpieczenie dobrowolne, obejmuje roszczenia wynikające ze szkód powstałych podczas zawodowego świadczenia usług. Obejmuje również:
Sekcja II – tzw. ubezpieczenie cyber, obejmuje roszczenia wynikające ze szkód z tytułu naruszenia zasad ochrony danych osobowych (RODO), w tym postępowań regulacyjnych prowadzonych przez organ nadzoru oraz szkód wynikających z działania złośliwego oprogramowania (tzw. ryzyka CYBER).
Pamiętaj, że z posiadaniem ochrony związanych jest kilka wymagań, od których uzależnione jest wsparcie ubezpieczyciela po szkodzie. Przede wszystkim nie możesz trzymać dla siebie informacji o okoliczność, które były pośrednią lub bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Oczywiście polisa nie obejmuje m.in. sytuacji, które kwalifikują się jako przestępstwa.
W branży nowych technologii ryzyko popełnienia szkody na dużą skalę jest spore.Koszty rekompensaty mogą natomiast sięgać kilkuset tysięcy, a w skrajnych przypadkach milionów złotych.
Wysokość składki zależy od przynajmniej kilku czynników, m.in. sumy gwarancyjnej wskazanej w polisie czy wkładu własnego. W Leadenhall Insurance możesz samodzielnie wybrać górną granicę odszkodowania, które przejmie na siebie ubezpieczyciel.
Decyzję podejmujesz w oparciu o poniższe limity:
Więcej szczegółów na temat zawodowego ubezpieczenia OC konsultanta IT znajdziesz TUTAJ