Z tego artykułu dowiesz się:
Utrata zdolności do zarobkowania – inaczej: utrata dochodu – to w kontekście ubezpieczeniowym sytuacja, w której wypadek lub choroba pozbawiają Cię możliwości wykonywania pracy. Dotyczy Twojej przyszłości, bo oznacza, że w związku ze stanem zdrowia przestajesz zarabiać pieniądze – czasowo lub na stałe.
Powiedzmy, że zawód lekarza pozwalał Ci bez trudu regulować zobowiązania finansowe, opłacić wakacje i odkładać pieniądze na przyszłość. Po wypadku tracisz płynność finansową, bo niskie świadczenie z ZUS-u oraz zdecydowanie niższa pensja nie wystarczają, żeby żyć na dotychczasowym poziomie.
Mierzysz się z problemem, związanym z chorobą czy wypadkiem, a do tego ponosisz koszty: kredytów, eksploatacji domu czy mieszkania, leczenia, rachunków, żywności czy edukacji Twoich dzieci.
Ubezpieczenie utraty dochodu nie tylko daje poczucie stabilizacji, ale też zapewnia ją po szkodzie. Po wypadku lub w chorobie, jeżeli stracisz zdolność zarabiania w dotychczas wykonywanym zawodzie, możesz liczyć na świadczenie w wysokości nawet do 65% Twoich miesięcznych przychodów.
Spójrz, oto 6 przykładów zobowiązań finansowych, które pokryje ubezpieczenie utraty dochodu:
Ubezpieczenie od utraty dochodu skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i do osób, które wykonują wolny zawód, np. architektów, informatyków księgowych, adwokatów, rzemieślników, grafików czy marynarzy.
Co można zyskać dzięki ubezpieczeniu?
Ubezpieczenie „szyte na miarę” komponujesz z kilku elementów. Przede wszystkim decydujesz, czy polisa obejmie tylko wypadki, czy także choroby. Poza tym ustalasz sumę ubezpieczenia – adekwatną do zarobków i Twojej sytuacji materialnej. Przy trwałej niezdolności do pracy lub w przypadku śmierci zapewniasz sobie jednorazowe świadczenie, obejmujące do 10-krotności Twoich rocznych przychodów.
Oprócz tego możesz skorzystać z ubezpieczenia dodatkowego, które obejmuje koszty dostosowania do życia w niepełnosprawności (do 200 tys. zł) oraz koszty lekarstw i rehabilitacji (do 10 tys. złotych).
Skontaktuj się z naszym doradcą, aby dowiedzieć się więcej i ubezpieczyć się od utraty dochodu.